czech
english
deutschÚvodní stránka >>>
 
 
      MVVS – UAV division

UAV helikoptéra 3CD-15-MVVS116LC-Agro pro aplikaci prostředků na ochranu zemědělských plodin byla vyvinuta v reakci na poptávku trhu po nákladově mnohem méně náročném a účinnějším způsobu leteckého postřiku v zemědělství.

Výhody oproti klasickým zemědělským letounům
- dramaticky nižší pořizovací a provozní náklady oproti klasickému zemědělskému letounu
- nemusíte najímat a platit pronájem letounu a pilota
- nepotřebujete rozlehlou dráhu pro vzlet a přistání
- časová flexibilita - nejste časově omezováni resp. limitováni pořadníkem - čekáním na volný pracovní čas letounu pro vaši firmu
- můžete aplikovat prostředky pro ochranu zemědělských plodin přesně v době, kdy je potřeba a kdy jsou pro aplikaci nejvhodnější podmínky
- mnohem přesnější směrování postřiku,vyšší účinnost ochranných prostředků a tím nižší náklady
- téměř neomezená mobilita - 3CD-15-MVVS116LC-Agro lze přepravovat v běžném pickupu nebo kombi, lze s ním létat prakticky kdekoli
- bezpečné pro pilota
   
 
3CD-15-MVVS116LC-Agro Je UAV helikoptéra, vybavená špičkovým, českým, dvouválcovým, motorem MVVS 116LC s elektronickým startérem. Jedná se o motor s kapalinovým chlazením a zabudovaným chladičem. Motor MVVS 116LC pohání přes odstředivou spojku a převodovku dvoulistý nosný rotor, konstruovaný jako tzv. bezpádlový s ohledem na jednoduchost, bezporuchovost a snadnou údržbu. Zadní vyrovnávací rotor, poháněný nezávislým elektromotorem, je umístěn výše, než je běžné, z důvodu ochrany zadního rotoru a jeho mechaniky před přímým zásahem rozprašovanými chemikáliemi, případně před kontaktem se zemí během nestandardního přistání tzv.na ocas.
Vysoká, téměř neomezená přizpůsobivost terénu.
Oproti klasickým pilotovaným zemědělským letounům odpadá potřeba rozlehlé dráhy pro start a přistání.
UAV helikoptéra může snadno startovat a přistávat v podstatě neomezeně, kdekoli. Vzhledem k vnějším rozměrům a váze může být snadno převážena malým pick-upem nebo vozem kombi.

Vysoká účinnost a přesnost postřiku, vysoký výkon.
Helikoptéra je schopna nést 15kg postřiku ve dvou bočních nádržích. Tímto množstvím je možno postříkat 1.5 až 2Ha plochy během cca 12 minutového letu (záleží na zkušenosti a délce praxe operátora) při spotřebě benzínu cca 0,8lt na jeden let.

Během aplikace postřiku je úspěšně využíváno intenzivního proudu vzduchu pod rotorem, který od sebe odděluje jednotlivé rostliny nebo jejich části, natřásá je a umožňuje tak nanést postřik i na spodní strany listů a ke kořenům rostlin. Tím je dosahováno vyšší účinnosti postřiku a vyšší ochrany rostlin než při tradičních metodách při nižších nákladech.

Řízení helikoptéry na dálku umožňuje operátorovi, aby zůstal mimo dosah rozprašovaných chemikálií a eliminoval tak případné zasažení těmito látkami. Použití UAV helikoptéry tak umožňuje dosahovat vysokých standardů bezpečnosti a ochrany zdraví.

GPS tracking systém
Helikoptéra 3CD-15-MVVS116LC-Agro je vybavena GPS trackingem - umožňujícím poskytovat operátorovi v reálném čase zpětnou vazbu přes jednoduchou aplikaci v mobilním telefonu nebo tabletu a zaznamenávat údaje o velikosti ošetřené plochy a kvalitě ošetření. Aplikace automaticky nastavuje vyprazdňování nádrží s rozprašovanou látkou v závislosti na momentální rychlosti letu helikoptéry a zároveň také kalkuluje poměr množství rozprášené účinné látky na zvolenou jednotku plochy.

Příklad grafického znázornění úrovní ošetření ploch

Červeně – plně ošetřené plochy
Zeleně – opakovaně ošetřené plochy
Modře – plochy neošetřené


Technické údaje k 3CD-15-MVVS116LC-Agro
Hmotnost – 18,5kg
Maximální vzletová hmotnost - 35kg.
Elektrický startér
Pohon vyrovnávacího rotoru BLDC elektromotorem

Rozměry
Hlavní rotor - průměr 2230mm
Vyrovnávací rotor – průměr 403mm
Celková délka – 2030mm
Celková šířka – 530mm
Celková výška – 660mm

Motor
MVVS 116LC – 2 taktní, dvouválcový benzínový motor v uspořádání boxer, kapalinou chlazený
Palivo – benzín 95 v poměru 30:1 s 2T FS olejem
Startování – elektronicky tlačítkem
Obsah palivové nádrže 1,5lt
Spotřeba cca 3,6 – 4,0 lt/hod

Výkony
Rychlost letu - < 12 m/s
Odolnost větru - 8-10.7 m/s
Pracovní teplota - 0°C- 50°C
Dostup - 3.000m

Rozprašovací zařízení
Náplň účinné látky - 2 x 7,5kg
Kapacita náplně - 1.5 Ha / let
Šíře ošetřované plochy - 4 - 6 m
Počet rozprašovacích trysek - 7 - 10
 

MVVS, spol. s r.o., třída Kpt. Jaroše 35, 602 00, Brno, Czech Republic, Tel.:+ 420 545 211 683, Fax.:+ 420 545 211 418